Jakie meble dla kota? – z czego będzie najbardziej zadowolony

Jeśli kochasz swojego mruczącego przyjaciela i chcesz, by czuł się pełnoprawnym domownikiem, koniecznie wyposaż się w odpowiednie meble dla kota! Do wyboru masz wiele opcji, które można dopasować zarówno do niewielkich mieszkań, jak i do domów prywatnych. Drapak, legowisko, budka, skrzynka, stopnie, zestaw półek, domek czy legowisko dla kota, wszystkie te elementy możesz dobrać do wystroju wnętrza, a jednocześnie sprawić, że Twój pupil zyska miejsca do zabawy i wypoczynku.

Meble dla kota — rodzaje

Meble dla kotów mogą być montowane na ścianach, pod sufitami, na parapetach czy grzejnikach, jak również po prostu stać na podłodze. Przy tak dużym wyborze możesz z nich stworzyć prawdziwy plac zabaw, kociostradę lub kotyfikację, które z pewnością spotkają się z kocim uznaniem.

Jednym z najpopularniejszych mebli są domki dla kotów. Mogą być pojedyncze lub piętrowe dla kilku puszystych lokatorów. Często oprócz miejsca do wypoczynku, pełnią też funkcję drapaka. Oprócz tych stojących na podłodze dostępne są też domki na ścianę. Najlepsze dla Twojego futrzastego przyjaciela są te wykonane z naturalnych, nieszkodliwych dla niego materiałów, takich jak drewno czy sklejka. Występują zarówno wersje bez obicia, jak i obite miękkim materiałem lub sztucznym futerkiem, które zapewnią wygodę kotkowi. Tego rodzaju meble dla kota mają jeden lub kilka otworów wejściowych, by zapewnić lokatorom większą swobodę. Wejścia mogą być okrągłe lub w innych kształtach, np. kociej główki.

Kolejne ważne akcesoria dla kota to półki. Umieszczone na ścianach zaspokoją dwie ważne potrzeby Twojego Mruczka. Z jednej strony zapewnią mu odpoczynek w komfortowym miejscu, gdzie nie będzie przez nikogo niepokojony, a z drugiej dostanie się do nich, będzie dla niego pewnym wyzwaniem. Koty uwielbiają się wspinać, jest to dla nich zabawa i okazja do użycia pazurków. Wysoko umieszczona półka jest też dla nich doskonałym punktem obserwacyjnym, za który będą Ci wdzięczne. Możesz zamontować jedną lub cały zestaw półek dla kota, tworząc kociostradę na wysokości.

Ważnym elementem wyposażenia domu, w którym króluje Mruczek, jest drapak dla kota, który pozwala mu na zaspokojenie pierwotnego odruchu drapania. W ten sposób nie tylko ściera i ostrzy pazurki, ale też rozładowuje napięcie, ćwiczy mięśnie łapek i znaczy teren. Drapak dla kota może mieć formę legowiska, na którym Twój pupil będzie mógł jednocześnie spać, bawić się i ścierać pazury, czyli oddawać się swoim trzem ulubionym zajęciom. Możesz również zamontować drapak dla kota na ścianę, który doskonale spełni swoją funkcję, wymagając jednocześnie od futrzaka nieco więcej zaangażowania. Jest to też praktyczny element kociostrady.

Meble dla kota są także dostępne w całych zestawach, które można dowolnie montować, biorąc pod uwagę dostępne miejsce i wystrój domu lub mieszkania. W ich skład wchodzą domki, półki, skrzynki czy stopnie dla kotów. Poszczególne elementy umieszczone na różnych wysokościach dadzą im możliwość skoków, balansowania czy wspinaczki, a więc zapewnią rozrywkę zgodną ich naturalnymi potrzebami.

Robi Robi — meble dla szczęśliwych kotów!

Wyprawka dla kota to nie tylko kuweta, miski i jedzenie, równie ważne są akcesoria, które zapewnią mu miejsce do odpoczynku i zabawy. Firma ROBI ROBI oferuje ręcznie robione, unikalne i funkcjonalne meble dla kotów. Wykonujemy je z ekologicznych, naturalnych materiałów z myślą o naszych kocich klientach. Sami jesteśmy współlokatorami tych mruczących przyjaciół, więc doskonale znamy ich potrzeby i upodobania.

Wszystkie projekty wykonujemy starannie, z pasją i myślą o zwierzętach, również na zamówienie z dopasowaniem do konkretnego wnętrza. Ofertę uzupełniają zabawki dla kota — koleżki. Dzięki naszym produktom Twój kot będzie szczęśliwy, że aż miau!

Leave a Comment

Scroll to Top