Jak zrobić półki dla kota?

Zastanawiasz się, jak zrobić półki dla kota? Ten rodzaj mebli sprawdzi się świetnie w każdym kocim domu. w dodatku możesz samodzielnie stworzyć przytulny kącik dla swojego kociego przyjaciela. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, w jaki sposób przygotować kotu wygodną i atrakcyjną przestrzeń.

Półki dla kotów – jaką pełnią rolę?

Tryb życia kotów domowych jest nieco monotonny, dlatego każde urozmaicenie spotka się z niemałym zainteresowaniem. Półka dla kota na ścianę to świetne rozwiązanie, nie tylko dla futrzaka, ale także pozostałych domowników. Nie tylko nie zajmuje miejsca, ale jest też wyzwaniem dla Twojego zwierzaka. Koty posiadają silny instynkt drapieżnika i łowcy. Są też bacznymi obserwatorami, lubiącymi mieć wszystko pod kontrolą. Dlatego tak często wskakują w najmniej oczekiwane miejsca, czyniąc przy tym szkody np. w postaci zbitego wazonu.

Półki na ścianę dla kota można przymocować na dowolnej wysokości i w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim Twój pupil zaspokoi potrzebę wspinania się i wreszcie będzie mógł patrzeć na wszystko z ulubionej pozycji, czyli z góry 🙂

Czy można samemu zrobić półki dla kota?

Akcesoria i rzeczy dla kota takie jak meble można kupić w specjalistycznych sklepach. Półki dla kotów na ścianę są jednak proste do zrobienia, dlatego jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup tego typu gadżetów, spróbuj wykonać je samodzielnie. W tym celu sprawdź, czy masz w domu, na strychu, w piwnicy niepotrzebne szafki lub półki. Najlepsze będą te wykonane z drewna lub sklejki. Wykorzystując niepotrzebne pozostałości mebli, możesz zrobić coś dobrego dla swojego zwierzaka, a równocześnie zadbać o planetę.

Półki na ścianę dla kotów – czy warto zrobić je samemu?

Kocie meble takie jak półki mogą posłużyć jako wygodne legowisko, miejsce odpoczynku i relaksu dla kota. Zestaw półek zamontowanych na różnej wysokości stworzy atrakcyjną kociostradę, z której ucieszy się każdy kot. Montaż półek ściennych jest prosty, więc jeśli znajdziesz już nadające się elementy, wystarczy wyposażyć je w udogodnienia takie jak poduszeczki czy obicia z materiału, które będą miękkie dla kocich łapek. Jeśli nie jesteś pewien, że poszczególne fragmenty mebli nadają się dla Twojego pupila, zleć wykonanie półek fachowcom, którzy zadbają o każdy szczegół.

Do instalacji mebelków będzie też potrzebna wiertarka, dzięki której wykonasz niezbędne otwory. Przemyśl dokładnie rozmieszenie półek na ścianie. Jeśli chcesz nieco urozmaicić wystrój, możesz też dołączyć skrzynki, samodzielnie wykonany hamak lub drapak. Przymocuj wszystkie elementy do ściany, ułóż poduszki lub inne kocie gadżety i gotowe!

W jakich miejscach montować półki dla kotów?

Zastanawiasz się, gdzie zamontować kocie półki? Większość kotów uwielbia się wygrzewać, zimą bardzo często szukają sobie miejsca w pobliżu grzejników. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zamontowanie przynajmniej jednej półki wyposażonej w komfortową poduszkę w pobliżu kaloryfera. Pozostałe dobrze jest umieścić na tyle wysoko, by zapewnić kotu intymność i spokój. Półki na ścianę dla kotów warto zawiesić na różnych poziomach. Taka wspinaczka zapewni pupilowi świetną rozrywkę.

Środki ostrożności – o czym trzeba pamiętać?

Półki ścienne dla kotów to świetnie urozmaicenie do każdego domu, w którym mieszka kot. Jeśli decydujesz się na samodzielne stworzenie kocich półek, musisz też pamiętać o bezpieczeństwie swojego futrzaka. Sprawdź dokładnie wszystkie znalezione deseczki i półki pod kątem wystających elementów, o które Twój przyjaciel mógłby się skaleczyć. Łatwo jest się ich pozbyć przy pomocy dużego pilnika do drewna. Pamiętaj również o solidnym montażu. Półki muszą zostać przymocowane bezpośrednio do ściany, unikaj też wystających gwoździ i śrub. Twarde deski łatwo zamienisz w wygodne posłanie, wystarczy obszyć je miękkim materiałem lub resztkami wykładziny, na których kot będzie ostrzył pazury.

Podsumowanie

Kocie meble, w tym półki to dobry punkt obserwacyjny, miejsce do spania i zabawy. Pasują do wystroju mieszkania i nie zajmują zbyt dużo miejsca, w przeciwieństwie do innych gadżetów. Stworzenie placu zabaw dla kota wymaga wprawy, dlatego jeśli chcesz sprawić radość swojemu przyjacielowi, nie zwlekaj i sprawdź naszą ofertę. Półki dla kota na ścianę możesz połączyć z innymi przedmiotami, tworząc kotyfikację lub kociostradę.

Samodzielnie tworzymy półki dla kota, domki, drapaki oraz inne meble dla futrzaków. Zainspiruj się naszymi dotychczasowymi realizacjami. Korzystamy wyłącznie z naturalnych materiałów bezpiecznych dla zwierząt. Skontaktuj się z nami, razem stworzymy wymarzone miejsce dla Twojego kota!

Leave a Comment

Scroll to Top